| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu avea o prietena care vroia sa se faca reprezentant Avon. Ea fiind minora avea nevoie de semnatura unui major si el a semnat, asta fiind acum cativa ani.
El nu mai e prieten cu ea si acum i-a venit acasa plic ca are de platit 5 milioane daca nu plateste in 5 zile il va da in judecata.
Ce sa faca? Fata aia se foloseste de semnatura lui, dar ma gandesc ca de fiecare data cand iei produsele trebuie sa semnezi, deci semneaza altcineva.
Ce poate face?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa plateasca si apoi sa ceara banii de la respectiva. Daca nu plateste va cheltui mult mai mult si poate fi acuzat si de inselaciune. De asemenea sa renunte la calitatea de reprezentant. Numai bine!

| Madddi a răspuns:

Produsele vin acasa, nu trebuie sa semneze nimeni pentru colet. asa e la mine, dar cred cel mai bine ar, ca prietenul tau sa mearga acasa la parintii ei si sa vorbeasca cu ei despre aceasta situatie. AVON nu glumeste. chiar da in judecata persoanele care nu isi platesc restantele. Si eu sunt reprezentat de un an, dar nu am avut niciodata probleme. happy