| CaNdrEaMIhaiTzA a întrebat:

La ce varsta pot conduce un scuter de 49?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce imi mai plac astia ca tine care isi dau cu parerea dar habar nu au ce spun.

pentru scuter de 49 ai nevoie de AM (la 16 ani) ca aia e special pentru scuretere, A1 e deja pentru motociclete pana in 125cmc.

Pentru orice categorie, inclusiv AM, trebuie sa dai examen nu iti da scoala absolut nimic. Sunt de mult trecute vremurile cand se conducea cu atestat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti conduce de la 16 ani, dupa ce ai facut scoala de conducere (se poate incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei) si ai obtinut permis de conducere de categoria AM, in urma reusitei la testul teoretic si practic (acesta se sustine in poligon).

| darrio2007 a răspuns:

16.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca vrei sa spui 49 cmc. Trebuie sa iei categoria A1, care este special pentru scutere. Poti sa-l iei la varsta de 16 ani.

Pentru asta te duci la o scoala de soferi, si iti va da o hartie. Nici macar nu trebuie sa alergi pe la politie.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce imi mai plac astia ca tine care isi dau cu parerea dar habar nu au ce spun.

pentru scuter de 49 ai nevoie de AM (la 16 ani) ca aia e special pentru scuretere, A1 e deja pentru motociclete pana in 125cmc.

Pentru orice categorie, inclusiv AM, trebuie sa dai examen nu iti da scoala absolut nimic. Sunt de mult trecute vremurile cand se conducea cu atestat

| NicolasNr1 a răspuns:

La 16 ani. doar trebuie sa te duci la scoala de soferiwinking BFT