| DenimM a întrebat:

La cursurile de legislatie rutiera se trece la final prezenta?
Eu nu am fost deloc la acele ore si nu vreau sa afle instructorul meu cu care fac scoala de sofer.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu aceasta este problema principala, ci faptul ca scoala trebuie sa-ti fisa de scolarizare si, daca iti trece ca n-ai fost prezent la cursuri nu vei putea sustine examinarea.

| DenimM explică (pentru Ioandelasal):

Si daca ma duc macar la o ora e bine?

| Ioandelasal a răspuns (pentru DenimM):

Nu cred ca este bine dar nu conteaza parerea mea, trebuie sa te interesezi la scoala, mai ales ce zice profesorul de legislatie, el confirma daca ai facut sau nu orele de legislatie.

| darrio2007 a răspuns:

Asa vrei sa iei tu permisul? Chiulind? Ai sa nimeresti primul pom (in cel mai fericit caz) cand vei conduce singur. Sunt pline soselele de cei ca tine.

| DenimM explică (pentru darrio2007):

Stai de.o parte daca nu esti in domeniu
Ce se face acolo gaseti in cartea cu codul rutier

| darrio2007 a răspuns (pentru DenimM):

Conduc de mai bine de 25 de ani.Asa ca nu-mi spune ca nu sunt in domeniu.Si am vazut multe, mai ales in ultimul timp, de cand unii isi iau carnetul pe spaga si se prezinta doar la examen.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se trece nicio prezenta da crezi ca e asa de greu sa intrebe la scoala?

| Zaygon a răspuns:

La noi te treceai pe o foaie de prezenta la inceputul orei.