| chinezoyu a întrebat:

Masonii conduc lumea? Ce fac ei de fapt? Eu zic ca nu ne conduc dar probabil ca asta vor. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masoneria este o organizatie de elite. Nu cred ca actualul presedinte al Romaniei este mason si nici nu stiu daca vreunul dintre candidatii la presedintie e mason. Pentru Romania Masoneria a fost autoarea celor mai multe momente bune din istorie: revolutia de la 1848, independenta Romaniei, Marea Unire.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masoneria este o organizatie de oameni de influenta cu foarte multi bani, se pare ca Mosadu ar fi cea mai mare si mai periculoasa, toti conduc, avand bani si influenta iti dai seama ca coordoneaza diverse activitati implicit pe noi :armament, constructii, banci, medicamente, turism, droguri, prostitutie, si toate activitatile din care se scot foarte multi bani, repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o conduc. Niste dejectii umane care au acaparat si Romania. Toti candidatii la presedintie sunt sustinuti financiar de masonerie. Toata media stie asta si toti tac si vorbesc doar despre suprafata lumii asteia! Si nu e doar cazul tarii noastre, e un flagel mizerabil care a cuprins toata lumea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unirea e una si maoneria e alta ce vaca esti jur

| misshoolligan a răspuns:

Da.masonii conduc lumea.sunt nazista, si implicit si mason...actualul presedinte nu este mason, dar sunt cativa candidati care sunt...cum ar fi geoana...a...si fostul presedinte iliescu.+nastase... ei suntem lumina, controleaza totul, stiu fiecare miscare pe care o faceti... ei detin mass media, si stiti, semnul acela al rockerilor?\m/... ei bine...inseamna veneratia catre satan...partea rea a masoneriei...in 2012 se prezice sfarsitul lumii...stiti...de fapt nu o sa fie sf lumii...ci un nou inceput...mai bun.heil hitler\m/