| anonim_4396 a întrebat:

Mi.am pierdut buletinul... si trebuie sa plec in 2 saptamani din tara. se poate face un buletin in acest timp? trebuie sa platesc vreo amenda?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face, daca nu este prea mare aglomeratia la SPCLEP. Daca ai pasaport poti pleca cu acesta si lasi o procura speciala cuiva sa-ti ridice cartea de identitate de la SPCLEP, daca nu o poti obtine pana pleci.
Poti sa fii amendat, de la 25 lei la 50 lei, depinde de functionarii de la SPCLEP. Numai bine!

| WR104 a răspuns:

Da, probabil o sa platesti o amenda, buletinul il poti face de urgenta dar la fel o sa trebuiasca sa platesti niste bani in plus.

| Ella3133 a răspuns:

Nu,te duci la politie si iti refaci buletinul in mod normal, dar il da in 2 saptamani mi se pare....il poti face la urgenta si il da in cateva zile...dar mi se pare ca platesti mai mult, sau iti poti face unul preventiv pentru care iar platesti mai mult decat cei 7 lei normali happy

| KubetiiOO a răspuns:

Buna! Nu mergi la primarie sau unde ai fost sa-ti faci buletinul si platesti doar 10 lei sa iti dea unul nou. Sper ca am fost de folos happyFunda?puppy dog eyes