| anonim_4396 a întrebat:

Buna Mi-am pierdut buletinul, ce trebuie sa fac si daca trebuie sa platesc amenda care este pretul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pierderea cartii de identitate se declara la SPCLEP (unde ti-ai facut CI) nu la politie, acolo se declara doar furtul. Daca anunti pierderea in 48 de ore nu platesti nici o amenda si iti vor face altul, daca le duci un alt act cu poza, cum ar fi permisul de conducere. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce postezi de două ori?
Mergi la Evidența populației și rezolvi problema.
Pa, pa.

| MessAndOrder a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Am mai postat o data intrebarea deoarece vroiam sa primesc niste raspunsuri concrete si probabil in prima intrebare nu m-am facut inteleasa.

| RyGoLeTa a răspuns:

Nu este nici un fel de problema, te duci la politie declari ca l-ai pierdut si iti face altul.Iar taxa e in jut de 10 lei pentru un nou buletin.Bafta,sper ca te-am putut ajuta! happy

| qwerty a răspuns:

Trebuie sa te duci la politie, declari ca l-ai pierdut si o sa iti faca altul. E posibil sa trebuiasca sa platesti o taxa, dar nu stiu sigur.

| anonimmmo a răspuns:

Nu-ti face griji nu trebuie sa.ti faci nici o problema in legatura q amenda trebuie sa te duci la cea mai apropiata sectie de politie sa.l declari disparut si iti face altul se mai intampla