| Dria_6290 a întrebat:

Nu are cineva un model de discurs politic? Caut peste tot si nu gasesc si cam am nevoie de el urgent, adica pentru maine!
P. s. accept si orice alt model de discurs doar discurs public sa fie!

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Exista un volum "Discursuri de receptie la Academia romana". Apar texte de Sadoveanu, Blaga, Rebreanu si unii istorici importanti.Nu ai de unde procura volumul, dar testeaza pe Google DISCURS si in mod sigur vei gasi ceva.Incerc si eu chiar acum.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello! ai gasit vreun discurs politic?

| Dria_6290 explică:

Mi-a fost de mare folositor mira big hug merci mult de tot