| AlexDorinel a întrebat:

Nu va pare rău acum că l-ați votat pe Iohannis președinte în 2014? Mai bine votam pe Ponta, macar ăla nu făcea pe pensionarul sa se plimbe peste tot și să-l doară in... de Romania.

42 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Si eu sunt de aceeași părere Regret că l-am votat pe Iohannis de 2 ori.
Mai bine votam Ponta și Dancila și o zic sincer.Iohannis e cea mai mare dezamăgire politica pentru România
In viitor cred că o să votez candidatul AUR poate George Simion.Caci la parlamentare am votat AUR fiind dezamăgit de întreaga clasă politică.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nop. Sub nici o forma. Daca nu stii ce reprezinta pesedeii si acolitii lor pentru astia care avem un pic de respect de sine si care avem bunici care au luptat si murit/stat ani intregi prizonieri pe la rusi... mai bine ia si PUNE MINA SI INVATA ISTORIE!

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tu ce intelegi prin a se face ceva pentru saraci? S-au simplificat o gramada de chestii in economie, desi inca multe sunt execrabile, e foarte usor sa iti gasesti de lucru DACA VREI. Sint sute-mii de povesti de succes daca chiar te interesezi si nu stai sa te tot dai lovit ca o baba.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca nu esti in stare sa faci management al cheltuielilor si sa prioritizezi in functie de resurse, nici nu meriti sa ajungi mai sus de 2-3000. Daca tie ti se pare ca 3000 RON nu e decent, sa avem pardon...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Iar aiurezi. Masina E UN LUX!

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu e vorba de salariu. Nu ai inteles nimic. Cunosc oameni de 5-10000 EUR pe luna care se duc la birou pe jos sau cu bicicleta, in cel mai rau caz cu transportul in comun. La ce nebunie e in trafic, mai mult te enervezi. P.S. Multi dintre astia de 35-45 de ani care au acum joburi de 4-6000 RON si nu sunt programatori au tras vreo 5 ani cel putin pe salariu minim, eventual cu cate un part time suplimentar ca sa se descurce. Tu ai impresia ca gata, cineva o sa iti ofere o circa de bani cand tu habar nu ai pe ce lume traiesti.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ia vezi cum a ajuns Branson miliardar. Pont: a fost inclusiv BOSCHETAR! Si Bill Gates a inceput intr-un garaj... Pina ajungi la aia "macar 4-5000 lei" ai de tras. Sau nu, depinde de tine. Faptul ca esti un mediocru ca multe alte milioane de mediocri nu te ajuta in mod deosebit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca nu casti ochii mari, ai impresia ca niste chestii complet neimportante ar fi importante...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

In momentul asta 5000 NET e binisor peste medie. Pe tine acum modul in care pui problema denota ca esti praf cu logica inainte de orice altceva, deci... CE TE CALIFICA PE TINE PENTRU A FI IN AIA 20%, intreb eu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cu bac si specializare sau facultate, hahahahahaha! Tot un nimic esti, trust me. Am mai povestit pe aici cum facultatea nu face decat sa livreze idioti cu diploma in peste trei sferturi din cazuri, asta ca sa fiu optimist.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Amuzant. Si eu o vreau pe Angelina Jolie. big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

... iar asta scrie unde? Vedea-te-as pe tine patron sa angajezi doar pe baza de diplome. Sa imi povestesti dupa 6 luni ce misto a fost falimentul.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Mdah, deci nu ai habar pe ce lume traiesti.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Bai baietel, tu ce imi prezinti mie "după 6 ani de studii superioare" ca sa ma motiveze sa iti dau un leu in plus peste minimul legal? Iti zic poveste cu sef de promotie la ASE care nu stia sa faca diferenta intre persoana fizica si persoana juridica, iti zic ca mi-au trecut prin mina zeci de CV-uri ale unor absolventi de informatica/automatica care se blocau cand ii intrebam ce stiu sa faca/ce proiecte PROPRII au dus la capat pana la 23-24 de ani, cu exceptia mizeriilor de doi bani facute in facultate, la fel cum pot sa iti spun cu unul de varsta ta care facea randari/modelare 3D, pe linga mersul la liceu - unde nu era chiar pielea *** printre colegi la capitolul invatatura - si cistiga mai mult decat maica-sa si taica-su la un loc, nici aia nefiind platiti chiar prost (tatal mecanic de locomotiva, maica-sa ceva jurist low-level pe la o judecatorie).

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Problema simpla - gaseste universitatile romanesti din top 500! https://www.scholarshipsineurope.com/top-500-universities-in-the-world/

| relian a răspuns:

Presedintele in RO este mai mult de tablou,sau pe post de vaza pentru flori.
Vad ca tot insisti in greselile tale,nu vrei sa retii nimic bun.
Iti mai spun odata,presedintele intr-o tara parlamentara este egal cu zero.
Iti mai spun inca odata,tarile parlamentare sau semiprezidentiale au un singur sef,SEF este parlamentu,chiar daca ai presedinte sau guvern,toti aia se supun parlamentului, toti de la mare la mic, asa spune legea

Ce nu iti este clar?

Indiferent cine ar fi presedinte in Ro sau alte tari genul asta se intampla exact acelasi lucru, Nu presedintele conduce tara, o conduce parlamentu, spui ca ai 17 ani, ce nu pricepi?

| gabicoo a răspuns:

In 2014 nu am votat in turul 2! Nu aveam ce alege!
Deci nu regret votul dat atunci!

| Lukasssz a răspuns:

Probabil si mai rau...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

A iesit Iohannis pentru ca daca iesea jegosul de Ponta era si mai rau ca acum. Cand o sa se termine cel de-al doilea mandat al lui Iohannis poate ca o sa vina unu mai bun "poate".
Adevarul e ca oamenii sau saturat de ei nu conteaza ce partid e vorba, pur si simplu sau saturat. Oamenii stiu ca cei din guvern sunt handicapati adica vorba multa fapte zero.

Oamenii pleaca din Romania GATA.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In 2014 nu aveai pe cine sa votezi asa ca oamenii au votat raul cel mai mic asa ca a iesit Iohannis.

PSD ramane cel mai puternic si influent partid politic din Romania cu:
Senatori 47 / 136
Camera Deputaților 110 / 329
Parlamentul European 9 / 33
Consilieri Județeni 362 / 1340
Primari 1362 / 3176
Consilieri Locali 13820 / 39900

PNL e pe locul 2 in Romania cu:
Senatori 38 / 136
Camera Deputaților 81 / 330
Parlamentul European 10 / 33
Consilieri Județeni 474 / 1340
Primari 1232 / 3176
Consilieri Locali 14182 / 39900

Cauta pe google images "harta politica rezultate alegeri" si ai sa vezi ca PSD a inghitit 3 sferturi din Romania: oltenia, moldova, dobrogea, muntenia, ilfov si un sfert din banat, un sfert din maramures si nordul ardealului. PNL are restul ce a mai ramas din Romania.
Cu alte cuvinte PSD are Romania sub control.

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da așa e. Însă sunt mai multe hărți politice care reprezintă partidele.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In Romania sunt 5 partide parlamentare PSD lucul 1, PNL locul 2, UDMR, AUR, USR PLUS si 24 neparlamentare care sunt mici si nu se stie mai nimic de ele, doar ca mananca banii statului degeaba.

| goguPatent a răspuns:

Nu, nu imi pare rau pentru ca nu aveam alta varianta.
Eu doar imi imaginez cum ar fi aratat regimul Dragnea cu presedinte tot de la PSD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu îmi pare rău pentru că l-am votat pe iohannis, mie îmi pare rău pentru ca am mers la vot. Am ajuns la concluzia ca în România votul este inutil, mai mult sa faciliezi traiul altora. Dar când este vorba de nevoile tale toți parlamentarii se dau deoparte și încep cu promisiuni la următoarele alegeri.
Cât despre iohannis, țin minte de primul mandat. Pe atunci ascultam radio Zu si era o emisiune cu Mircea Badea. Intrau oamenii în legătură directa, mai ales oameni din străinătate. Ziceau că, alegând pe iohannis președintel, a făcut sa scape tara din foame. Iar Facebook era plin de mesaje de gen "că schimbarea este a noastră", scria Iohannis pe Facebook.
După atâția ani și acum, la al doilea mandat, poate îmi arata și mie cineva schimbarea făcută. Corupție avem, păduri se taie, birocrație, locuri de munca canci. Ca l-a ținut din scurt pe dragnea cu legile justiției, în rest fâs.

Pardon, angajatorii se plâng ca nu au oameni sa lucreze și aduc forță de muncă din alte tari. Dar eu( cetățean român) când merg la interviuri sunt tratat în bătaie de joc, luat la mișto, jignit, injosit, amăgit cu salarii pe care nu au de gând sa le ofere sau trimis acasă cu răspunsul "vă contactăm noi".
Dacă asta este schimbarea lui Iohannis atunci bravo.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ajuns la o concluzie eronata. A ajuns sa fie votul asa fiindca majoritatea gindesc asa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tot asa băgător de seamă ai rămas cum te știu de vreo 7 ani. Sunt eu cu contul nou, dar de site știu din 2013.Nu degeaba că te-am avut blocat pe toate conturile posibile...

| TheStrategist a răspuns:

Votul nostru nu prea contează, până la urmă tot cine vor ei o să iasă.

| Fabianaa a răspuns:

Degeaba sa iti para rau, raul e deja facut big grin dar macar daca l-ai votat sa nu te intrebi ce de tara noastra e cum e.

| Samedaniel33 a răspuns:

Aveti dreptate domnule Alex Dorinel.
Pietile le inchid ca-i pandemie si molurile stau deschise si fara masca pana de curand.
Huo Johanis!
Mai bine cu Ponta!