| Roby69 a întrebat:

cine credeti ca va iesi Presedinte dintre Klaus Iohannis si Victor Ponta?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis.

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate, al doilea va iesi primul!

| Mădă0611 a răspuns:

Dupa sondaje, ar fi poanta, dar ma gandesc ca cei care pricep ceva nu stau sa raspunda intrebarilor unora de pe strada, deci sper sa nu fie el, e fain sa ai energie electrica dupa 8 seara...

| CristiB93 a răspuns:

Eu sper ca neamtul, dar din pacate cred ca Ponta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ponta, din păcate. crying crying

| FashionKitty a răspuns:

Ciudat cum toti cei care vor ca Iohannis sa castige o sa spuna ca "din pacate Ponta" si totusi ei par a fi majoritatea...adica nu am auzit pe nimeni din cercul cunostiintelor mele care sa spuna clar "Il votez pe Ponta" (fara sa fie gluma desigur).

| jeann a răspuns (pentru FashionKitty):

Pentru ca in mediul rural in special lumea voteaza intr-o majoritate covarsitoare(din pacate) cu Ponta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru FashionKitty):

Era pe net un filmulet cu un tigan analfabet care spunea ca o sa-l voteze pe poanta, ca "chioru" a vandut tara, si ca el e sarac, se tot vaicarea, a si plans la un moment dat, dar tragea din tigara, totusi, cand Luk oil n-a vrut sa plateasca ceva, "chioru" a zis "va pup, pa, pa", poanta "i-a iertat" pe rusi de vreo 230 de milioane de euro, banii nostri de fapt, dar pe noi nu ne iarta de taxe si impozite, sa nu mai zic de sumele date bisericilor, tot de ordinul milioanelor de euro. Nu cred ca ai asa ceva in "cercul cunostiintelor".

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Mădă0611):

Pentru povestea cu bisericile mai da vina pe concetatenii matale care sustin intr-un stat laic genul asta de picior pe grumaz exercitat de biserica, nu da vina pe politicienii nevoiti sa se dea bine pe langa biserica fiindca altfel se ling pe bot de voturi.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Concetatenii mei sunt prosti, cei care fac ce face nenicu poanta sunt ipocriti, hoti, nu merita sa conduca o tara ca sunt incapabili daca doar prin astfel de acte lipsite de corectitudine castiga ceva.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Mădă0611):

Da prin actele ilicite cu care Iohannis a condus Sibiul castigam nu? alea sunt misto.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu vad sa-l fi condus spre rau. Si ce "fapte ilicite"?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Mădă0611):

Exista nu mai departe de o decizie a curtii de conturi care spune ca niste fonduri acordate de primarie au fost acordate ilegal. Apoi multi dintre cei cu care Iohannis a colaborat la bunastarea asta a orasului sunt arestati pentru fapte de coruptie si poate ti-au scapat filmarile de prin zonele cu la fel de multe gunoaie si strazi nu asa frumoase de prin Sibiu. E usor sa faci branza pilaf cand ai "mostenit" conducerea unui oras cu o zona de cladiri vechi "idilice" cum spunea cineva si care atrag turistii, unde mai pui ca-i si aproape de Statiunea Paltinis. Da, a fost greu tare ce sa zic. Poate vrei sa stii ca in 2012 la conducerea consiliului judetean a venit un PSD-ist care ce sa vezi a realizat un proiect legat de o piata speciala pentru producatori care pare sa fie nu doar foarte bine facuta dar si extrem de apreciata. Dar probabil ca si p-aia tot Iohannis si-o revendica.

Si in rest, persoanele mai mult sau mai putin dubioase cu care Iohannis a colaborat, oameni de afaceri, firme care au primit si inca primesc contracte cu primaria samd.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ce usor te lasi manipulat de o imagine, si adica cea cu un afis cu el si mai jos un tomberon plin cu gunoaie, atat de plin ca erau si pe langa. Asta nu tine de primar, ci de firma de salubrizare, pe care nu primarul o alege, altfel vorbim de coruptie (se face o licitatie), iar acea firma are o anumita strategie, nu poate trimite o masina pentru o strada, astfel 100 de masini pe 100 de strazi, 1000 pe 1000, sau cate o fi, ca apoi fie plateste putin salariatii, ca termina in cel mult 3 ore, deci job part-time (nu stiu cine l-ar vrea), fie plateste norma intreaga pentru jumatate, clar pierdere, ori firmele nu isi permit asa ceva. Si despre poanta ce zici?

| MădălinaDinu a răspuns:

Dacă românii se trezesc la realitate, iese Iohannis, omul drept, nu ca ponta: jigodie și tâlhar.

| sweetnov a răspuns:

Puie Monta!