| EU_7772 a întrebat:

O consultatie la un cabinet de planning familial se plateste?
Ce trebuie pentru o consultatie: adeverinta de salariat, bilet de trimitere de la medicul de familie?
A fost cineva la un cabinet de planning familial?
Ati fost multumiti, ati primit raspunsul dorit la problemele voastre?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La cele particulare da.
Cele de stat este suficient trimitere de la medicul de familie.
Pentru fetele/femeile care nu au sursă de venit vor primii gratuit contraceptivele orale în urma consultului medical de specialitate.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. La cele de stat, de cele mai multe ori nu. (Mai ales dacă ai asigurare - dar de la 1 ian. se introduce "coplata" aşa că dracu' mai ştie ce-o mai fi) - Mai ales dacă eşti student(ă) sau elev(ă).
2. În principiu trimitere de la medicul de familie (dacă-i la stat) şi buletinul. Sau doar buletinul dacă-i privat.
3. Da, o singură dată, la unul privat.
4. În mare parte da.

| mgtow a răspuns:

Pai acum la medicul de familie trebuie sa platesti consulta de anul trecut a intrat legea asta, da am fost multumit si m-au tratat f bine