| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa fac o consultatie la ORL trebuie sa am neaparat trimitere de la medicul de familie sau acea adeverinta de la servici?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca vrei sa beneficiezi de gratuitate, iti trebuie trimitere, iar pe trimitere specifica gradul tau de asigurare...
Daca nu esti asigurat, trebuie sa platesti taxa (in general 50 de lei) si te poti adresa unui cabinet particular.
O seara buna happy

| FrateleRobert a răspuns:

Daca doresti sa fie gratis trebuie o trimitere de la medicul de familie, daca nu ai trimitere o sa platesti pentru consultatie. Pretul difera de la un cabinet la altul, dar sunt si cabinete unde este gratis.