| BiancaDiana12 a întrebat:

O persoana in varsta de 16 ani poate calatori cu compania Wizz Air in strainatate, neinsotit de nici o persoana adulta? (niciunul din parinti sau vreo alta cunostinta)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate calatori, cu declaratia notariala a ambilor parinti, in care isi dau acordul sa plece in strainatate si indica drept insotitor major personalul de bord de pe avion. De regula se plateste o suma pentru insotitor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti daca ai acordul ambilor parinti ca poti parasi tara si platesti pentru ca insotitorii de bord sa iti fie insotitori majori

| GeorgeMGM a răspuns:

Da poate trebuie sa semneze mama o foaie ca il lasa se plece