| lucruriinteresante a întrebat:

O sa atace rusii nato? Sau noi sa trimitem trupe nato in Ukraina si sa sa declare razboi Putin?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca Rusia va ataca vreo tara din NATO.
Si nu noi vom trimite trupe in Ucraina, asta ar trebui sa decida toate tarile din NATO si nu cred ca vor decide.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| Mosotti a răspuns:

E o banuiala, dar cred ca se urmareste sa vina ww3. Poate se va trimite acolo trupe nato sau de care o fi, si Putin atunci are motiv sa atace si pe aici, si sa iasa bubuiala asa cum s-ar dori de niste unii, stim noi cine.

Rusii nu ar ataca nici o tara NATO ca nu are acest interes. Dar daca pe noi (in frunte cu francezii) ne mananca undeva, s-ar putea sa ne-o gasim.

Prea e asa mare exagerare in razboiul ala unde se baga toti! Ceva nu da. In alte cazuri similare nu a fost asa.
Si ca sa nu zicem noi nimic (cetatenii UE) ca tot intretinem acel razboi cu bani de la gura oamenilor de rand, iti zice ca daca nu ne bagam, rusii nu se vor opri la Ukraina.
Si te-a fraierit.

De unde stiu ei ca nu se vor opri la Ukraina?! Ukraina, Moldova nu sunt tari NATO, nu avem treaba noi astia NATO.
Nu exista, ukraina, moldova, Romania, Romania e tara NATO.

Iar la confruntare cu NATO, iese nucleara treaba, sau nucleare tactice, sau arme de distrugere in masa, deci suntem pa.
Mai ales noi astia Romania, Polonia, astia fac baza mare NATO la noi!

Istoria se repeta doar. Cine stie istorie, stie viitorul, si nu eu am zis asta.

| LisaJulie a răspuns:

Nu o sa atace nimic! De trei in mai cred oamenii în panicați plătiți care se dau drept jurnaliști și care spun doar un text dictat