| Dana2103 a întrebat:

O sa par troll acum dar am vazut o dezbatere aici legata de prostitutie
Sunteti pro sau contra legalizarii?
Eu sunt contra doar pentru ca daca nu mai exista proxeneti,atunci mafiotii astia vor trece la alte afaceri si mai periculoase
Dar in acelasi timp sunt pro deoarece sunt de parere ca ajuta economia tarii impozitarea serviciilor sexuale si cred ca s ar dezvolta si turismul,chiar daca vorbim de turism sexual.
La noi sunt atatea femei frumoase care ar face o cu placere,daca ar avea acest drept.
Aparent ne ar defaima tara, insa sunt multe tari unde este legala prostitutia si o duc bine,nu au o reputatie proasta.
Sa nu mi spuneti ca sunteti contra pentru ca am transforma statul roman intr-un proxenet,pana la urma,daca prostitutia ar fi legala si nu s ar impozita castigurile, ar fi discriminati multi oameni care muncesc si s ar dori paradisul fiscal,care la noi nu este posibil.
Sa nu mi spuneti ca este o munca josnica,in trecut era printre meseriile respectate fiindca prostituatele trebuiau sa fie si inteligente,pentru a hrani sapiosexualitatea oamenilor din inalta clasa sociala.
Cata vreme prostituatele nu sunt stradale sau ultimele inculte,nu vad de ce nu ar primi aprobare pentru a contribui la impozit si taxe.
Stiu ca avem nevoie de agricultori, caci in comunism eram in top la agricultura in Europa, dar e clar ca cine vrea sa se prostitueze tot o va face.
Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Eu stiu ca acum se fac bani in Olanda asa cum acum ani si ani in urma era la moda produsul in Turcia pentru cine isi aminteste.
Si desi acolo este legal proastele astea au pesti care le racoleaza doar ca sa le duca acolo, si uite asa vin banii.
Cele destepte fac in continuare pe cont propriu.
Sunt pro legalizarii astfel ar disparea incultii astia analfabeti intermediari care se semneaza cu degetul dar conduc masini luxoase, ordinari de doi lei care isi zic interlopi, cei care ling la ...bot toate europa, astia care isi dau nevestele si iubitele la produs, astia care si ei prin ceea ce fac se vand precum tarfele lor!

| Dana2103 explică (pentru Simpatic):

Exact,macar s ar dezvolta si la noi turismul intr o anumita industrie. Uite elvetienii sunt recunoscuti pentru turismul lor dezvoltat in domeniul suicidului asistat si nu le mai este rusine ca promoveaza omuciderea

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Noi nu avem drumuri, nu avem spitale, un numar de ordinul miilor de scoli cu wc-uri in fundul curtii, suntem vai de natia noastra, nu vad de ce ar fi o necesitate legalizarea prostitutiei cand chestiile basic sunt la pamant. Tot ar mai exista pesti chiar si asa, nu mai bine 'fetitele' sa invete carte si sa ajunga cineva, sau daca nu, sa munceasca ceva mai moral si mai ok? Nu cred ca nu au alternative avand in vedere ca multe ajung bine pe spatele lor si cu munca demna. Sunt impartial cu asa ceva, chiar nu mi-am pus intrebarea asta vreodata.

| Dana2103 explică (pentru Drimmero):

Ma scuzi, eu nu vad impartialitate in asta. Iti respect opinia. Noi ar trebui sa avem mai multi angajatori, adica antreprenori care sa aduca locuri de munca si sa dezvolte alte domenii, dar ce sa faci?
Prostituatele tot prostituate raman si asa macar contribuie si ele la stat, ca de amenzi se feresc.
Da, iti dau dreptate. E posibil ca odata cu legalizarea multi oameni sa prefere prostitutia, dar se pot impune conditii. Spre exemplu sa ai 12 clase si bacul. Atunci nu ar mai fi toate incultele care n au fost pe la scoala si daca lucreaza fara aprobare,sa faca puscarie. In prezent nu fac puscarie decat alea care nu si platesc amenzile.
Si nu toate au amenzi, avem in politica femei cu cazierul curat, desi au practicat prostitutia.
Proxeneti nu mai au cum sa fie dupa parerea mea fiindca mare parte din ei se inteleg cu prostituatele, dar daca s ar legaliza ar avea sustinerea statului, nu ar mai avea nevoie de colaboratori

| Drimmero a răspuns (pentru Dana2103):

Locuri de munca sunt cu duiumul...trebuie doar sa te duca capul si sa te descurci, faci bani din aproape orice in ziua de azi, cu putina carte si sa fii bun pe un anumit domeniu deja esti prea bine. Deci alternative sunt, nu le gasi scuze.

'Si nu toate au amenzi, avem in politica femei cu cazierul curat, desi au practicat prostitutia.' Ohohoho, cred ca majoritatea femeilor de prin politica romaneasca au fost kurvele hodorogilor burtosi care se dau zeii Romaniei, dar puscaria ii infunda pe toti curand, vreamea sa vina.

Vor mai exista pesti, astia nu dispar, isi iau cateva proaste, adica gainarii de genul vor fi cat e luna si pamantul, mai ales pe la tara cand sunt disperate sa scape de saracie, alea sunt victime sigure.

| Dana2103 explică (pentru Drimmero):

Cele care vor sa imbine utilul cu placutul si prefera meseria asta, tot se vor prostitua

| Drimmero a răspuns (pentru Dana2103):

Pe alea care nu le duce capul se vor opri aici, mai mult nu ai ce sa le ceri, la ce prostituate avem prin tara asta...le excludem pe alea de lux care sunt investite, toate vacile, nespalatele si sa nu mai zic...le vad cand trec cu masina in diferite zone si chiar vorbeam cu amicii si toti eram de acord ca trebuie sa fii ultimul disperat ca sa apelezi la distrusele alea, la modul ca din 10 daca vezi prin tara, 9 sunt vai steaua lor.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sistemul e la pamant din toate punctele de vedere coruptia este peste tot deci prin urmare AICI NU MAI E DE TRAIT.

Cat despre treaba asta cu legalizarea prostitutiei din cate am inteles cica a fost deja legalizata statul incaseaza niste bani de pe urma asta.
Fetele sunt mai rele decat baietii deci prin urmare femeiile dornice de aceasta meserie nu au decat sa o faca. Ori cum dupa revoluite noul sistem care e de rahat a distrus tot.

O sa vina vremuri grele pentru toti.

| Dana2103 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu a fost legalizata. Este doar tolerata fiindca exista multa cerere dar ele tot primesc amenzi

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dana2103):

Generatiile se schimba copii nu vor mai fi ca cei din anii 90' s-au ca cei de acum cand cei de maine vor ajunge la conducere atunci va fi legalizata pentru ca acum tineretul vrea o tara ca afara.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

De video-chat ce mai zici? ca doar suntem pe locul 1 in Europa.
Viata e ciudata copii sunt diferiti si dificili, societatea de asa natura e proasta nici nu stiu ce sa mai zic.

| Dana2103 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Videochatul nu este sex pe bani. Videochatul este legal, exista studio uri. Oricum videochat nu fac toti incultii. Clientii aia sunt plini de bani in general, ei vor sa vorbeasca mai mult cu modelele, nu doar sa se masturb.eze

| Alverto a răspuns:

Mai bine nu, stim cu toții ce taxe sunt in țările mai dezvoltate
Ce sa mai vorbim despre școlarizarea din America
Aș vrea să ne amintim de țăranii agricultori din România comunistă
Sunt neutru, doar că avem mult mai multă nevoie de agricultori, de antreprenori care sa valideze pământul românesc și să nu mai primim mâncare de la vecini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu ești troll. happy
Raspunzandu-ti la intrebare, dacă prostituția s-ar legaliza am avea de câștigat toti, cum spui și tu, adaug ca fetele ar fi mai in siguranță, si medical vorbind.
Bărbații la fel.
S-ar putea spune ca statul nu legalizează prostituția ca sa protejeze imaginea tarii, sau un specific partid propria imagine, mai ales intr-o societate adânc ortodoxă unde ei finanțează direct biserica, ca sa le facă campanie.
Dar, părerea mea este, ca statul nu finanțează prostitutia pentru ca noi ca tara avem nevoie de mana de lucru happy in alte sectoare.
Dacă s-ar legaliza, multe fete s-ar indrepta către asta.
Eu nu sunt de acord ca sa fie legalizata, fetele pot mai mult de atât, si acum când piata muncii se deschide și mai mult la femei, trebuie ca ele sa faca alte chestii.
Eu nu le lipsesc de respect prostituatelor, e o meserie nobila pe lângă prostituatele masculine si feminine care sunt asa de fel.

| SoareDaniel a răspuns:

Da, sunt total de acord un PRO convins, asta datorata hipergamiei si a feminismului dus la extrem