| Freakystund a întrebat:

Oare Romania se va redresa vreodata? Locuiesc in Germania impreuna cu parintii mei...de aproape 1 an. Oare e bine sa ma intorc in tara sau sa raman in Germania? Astept pareri...

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Stai acolo la Angela Merkel ca stai bine.
Romania in curand va intra in faliment.
Suntem terminati.Mai au aurul din pamant de vandut, hidrocentralele sa le inchida, nu se vede deloc bine la orizont.
Probabil Romania va fi impartita pe zone, cine stie ce hotareste nazista de Angela Merkel.Vaca asta ne reguleaza pe toti.Da-o dracu de nazista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru taken):

Aia e o desteapta, prosti sunt cei de la guvernare. Tu ce ai facut ca tara ta sa mearga bine sau ce ai face?

| taken a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu doar eu sunt prost, noi romanii suntem cu totii prosti.Grecii au iesit cu sutele de mii pe strazi, la noi cand au taiat salariile, pensiile si au marit TVA-ul, in Bucuresti manifestau 2000 de oameni.Dar pentru ca suntem prosti nu trebuie sa murim de foame, daca conducaorii nostri nu ar fi tradatori alta ar fi situatia.Nu este o scuza pentru Basescu, Ponta si ceilalti care au condus Romania ca noi suntem prosti.Ei tot tradatori raman.Au vandut tara.Ar trebui impuscati.
Angela Merkel a spus ca Romania nu a terminat de aliniat preturile cu Uniunea Europeana.Nici un europarlamentar roman nu a avut curajul sa spuna despre ce salarii au romanii.Si ei sunt tradatori.Ce au facut Vadim sau Becali in parlamentul Europei? Elena Basescu a vorbit acolo despre balene si delfini in loc sa vorbeasca despre nevoile romanilor.
Ai dreptate fara tradarea guvernatilor nostri Angela Merkel nu poate face nimic, daca guvernule care au condus tara nu ar fi fost corupte nu am fi datori la Fondul Monetar International.

| anonim_4396 a răspuns (pentru taken):

'te ba cu trenul, ce au rezolvat grecii? cu cei mai puturosi faci tu comparatie? Grecia castiga foarte mult din turism, ce le mai trebuiesc avei peste averi grecilor, eu as baga cu miloanele dintre ei la puscarie pentru evaziune fiscala.Iesirea aia in strada a fost de ochii lumii, guvernantii tot cu tara lor trag. Cine a fost primul dintre conducatorii Romaniei care a facut imprumut la FMI?

| taken a răspuns (pentru anonim_4396):

''Cine a fost primul dintre conducatorii Romaniei care a facut imprumut la FMI?''
Eu i-am criticat pe toti cei care au condus tara noastra.
Ce au rezolvat grecii? Patronul firmei la care lucrez este grec, sa stii ca se pare ca situatia in Grecia se schimba in bine.Ce salarii si ce pensii au grecii?
Datoria externa a fost redusa la jumatate si se baga tot felul de fonduri europene acolo.Nu avem noi nivelul lor de trai. Puturosi, neputurosi...Un grec nu lucreaza pentru 7, 8, 10 euro pe zi cum lucram noi.
La noi nu se vede la orizont nici o schimbare in bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru taken):

Eu ce ti-am scris mai sus domnu'? Daca nu aveau asa imprumuturi de mari de unde mai vedeau ei pensii si salarii babane? o sa fie o tara vanduta Grecia de ce crezi ca Germania baga bani la greu acolo? ai sa vezi ce-o sa le intre sula-n coaste domnilor greci cand o comanda altcineva decat conationali de-ai lor. Sunt niste nesimtiti si ma doare-n cot de patronul tau, daca nu-ti convine muta-te frate in alta tara, de ce nu mergi sa muncesti la greci sa vezi ce frecat ai sa fi? uite cine zice ca avem o tara de rahat, unul care este sluga la un grec laughing de ce nu ai invatat carte ca sa castigi mai mult?

| taken a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iti vorbesc frumos si tu ma jignesti.
Atunci te bag in **** matii de dobitoc ce esti.
SA-MI SUGI ***!
Invata tu, daca nu am invatat eu.Te *** in gura cretinule!
Acum ti-am vorbit mai pe limbajul tau, boule.Iti place?

| anonim_4396 a răspuns (pentru taken):

Nu inteleg alfabetul morse, ce sunt acele puncte?