| Silwian a întrebat:

Oare se va ajunge ca intr-o zi minoritarii sa aiba mai multe drepturi si sa conduca lumea?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa se intample asta, daca te referi la minoritati nationale.
Si in prezent o minoritate conduce, guvernantii si altii pe care se sprijina guvernul constituie o minoritate fata de cei guvernati.

| Silwian explică (pentru Ioandelasal):

Pai exact ...si sprijiniti de acesti guvernanti si cateva grupari de *actiune * vor acapara intreaga majoritate! Si vor schimba ordinea mondiala!

| doctorandus a răspuns (pentru Silwian):

Paranoid conspiracy theories

Valid conspiracy theories are those that are considered plausible. There are many conspiracy theories that are extremely implausible however. People who believe that we are being controlled by aliens, secret societies, and other bizarre notions, have been termed "paranoid conspiracy theorists" (PCTs).

Paranoia figures strongly in the theories put forward by PCTs. Whether it's governments colluding with alien powers, the Illuminati plotting the New World Order, drug companies withholding cancer cures so they can keep selling expensive drugs, or governments mind-controlling populations by sending signals from mobilephone masts, there is a common theme behind the supposed conspiracies: a malevolent intention by some hidden power.

PCTs have found a natural home on the Internet where their beliefs are supported and enhanced by the communal reinforcement offered by like-minded people.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Silwian):

Hai sa fim oameni seriosi, nu se va intampla asta. O minoritate ne conduce dar aceasta se schimba uneori, de regula cu ocazia alegerilor.
Restul sunt teorii ale conspiratiei si nu merita bagate in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa speram ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate in alte tari da... Acum nu știu ce sa spun, România nu este o tara dezvoltata si daca acest lucru o sa se întâmple cel mai probabil România o sa adopte si ea acest lucru dupa cativa ani buni.

| LikeARollingStone a răspuns:

Sa speram ca va veni o zi in care minoritarii sa nu fie numiti asa, si sa aiba aceleasi drepturi si obligatii. Unele dintre acele drepturi e sa aiba acces la posturi de conducere.

| Dana1999 a răspuns:

E posibil însă cei care au luptat pentru drepturile lor stiu cât de greu este și nu vor discrimina pe nimeni.