| anonim_4396 a întrebat:

Pe cine ati vota ca presedinte anul acesta si de ce? Dupa cum decurg lucrurile in Romania dumneavoastra cat credeti ca va mai dura pana la o noua revolutie?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pe Crin Antonescu, pentru ca sunt membru PNL si pentru ca il apreciez si am incredere ca va reusi sa faca ceva pentru tara asta!
Sper sa nu se ajunga la o alta revolutie!

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca in Romania va fi o noua revolutie, fiindca in acest moment puterea poate fi schimbata in mod pasnic, prin alegeri. Eu l-as vota in continuare pe Traian Basescu, desi recunosc ca are multe defecte. Dar pana acum e cel mai bun presedinte pe care l-am avut...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Din nefericire pentru natia asta, lumea politica nu a produs ceva competitiv, ceva care sa dea o speranta de mai bine. Prin urmare, Base va rade tot si anul acesta. Din ceea ce ni se ofera, categoric este cu un "cap" peste ceilalti.

cristian
| cristian a răspuns:

Atata vreme cat industria romaneasca nu mai produce aproape nimic si se importa absolut totul de ce nu am importa si un seic arab pe care sa-l punem presedinte ca ne v-a reprezenta cu siguranta mai bine.

daniela
| daniela a răspuns:

Vreau ceva nou... Crin Antonescu
Revolutie... Nu pentru ca nu avem de ce. La noi chiar ca iese ceea ce votma si avem ceea ce am ales, ca ne convine sau nu astia suntem, cu astia defilam si ne meritam soarta.

| andreutz a răspuns:

Cu Pricipele Radu...binenteles ca nu bag mana in foc pentru el, dar e doar o speranta...ca oricare alta...

| cristi a răspuns:

Nu as mai vota pe nimeni, as astepta sa apara oameni mai tineri si mai competenti pentru aceasta functie care sa nu mai fie corupti pana la gat.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Pentru inceput m-am abtinut mereu de la vot, deoarece si cu votul meu, sau fara el, majoritatea decide. Daca fratii de peste Prut au fost de acord cu asa ceva, din cauza marsaviilor care s-au facut in guvernul lor, fiti siguri ca si noi vom ajunge la fel.

| Zoombe3 a răspuns:

Silviu Prigoana

| elinea a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu brigaela.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singurul roman pe care il mai vad presedinte este Adrian Vasilescu, viceguvernator BNR

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai auzit de filmul Zeitgeist...nu e vorba de o revolutie sangeroasa dar de una in mentalul colectiv...vedeti filmul www.zeitgeistmovie.com ...pana cand nu se va trece la implementarea unui alt tip de societate vom tot avea razboaie, foamete, saracie crize financiare...etc...vedeti filmele Zeitgeist la linkul de mai sus si comentatile impreuna cu noi pe www.zeitgeistromania.ro;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe Vadim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Basescu. Liberalii vor vinde iar o bucata din Romania pentru Patriciu, de unde vor avea si ei o ciosvarta. Ati uitat de Insula Serpilor? Si mai sunt dosare cu ce au vandut din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PNL

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca Principele Radu Duda ar fi cel care ar ridica cel mai mult tara, fiind si o persoana cunoscuta atat in tara cat si in strainatate ar aduce investitori.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pe Gigi Becali.Cred ca am ajunge departe cu elhappy
Chiar daca acum este in inchisoare, toti ar trebui sa zicem : Free Gigi!happy