| SaveTheNature a întrebat:

Pe cine vei vota presedinte.Pe cine vor vota"AI TAI"?

1.Traian Basescu

2.Crin Antonescu

3.Victor Ponta

4. Dan Diaconescu

5.Corneliu Vadim Tudor

6.Gigi Becali

7.Marko Bella

8.Nici unul dintre cei enumerati

9.Nu voi vota

16 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Niciunul dintre cei enumerati, dar propun si eu doua nume:
Mihai Razvan Ungureanu
Theodor Baconschi
Cu unul dintre ei as vota.

| harciog a răspuns (pentru April):

April am asistat fara sa vreau la un raspuns al tau despre Razvan Ungureanu si un anumit articol si despre capacitatea lui de a gindi,dar am crezut intodeauna ca e mai bine sa lasam oamenii sa gindeasca fiecare in domeniul lui si ca ne trebuie mai mult oameni practici, bine, bine nu fara aceasta capacitate.Problema este n-am putut sa-mi dau seama niciodata despre un om numai si numai din ceea ce spune pentru ca,de cele mai multe ori, noi oamenii, cu ajutorul vorbelor nu facem decit sa le dam altora filmul care dorim noi a fi vazut.Romania cred ca va ajunge, dupa 22 de ani de deceptii, sa nu mai creada in vorbe.De multe ori ma uit ca multi fac o alegere in virtutea inertiei.Ei stiu numai ca trebuie sa aleaga pe cineva dar nu cred ca are importanta cine.

| April a răspuns (pentru harciog):

Imi pare rau ca" asisti fara sa vrei" la raspunsurile mele; martuurisesc cinstit ca eu chiar ma opresc cu interes atat la raspunsurile cat si la intrebarile tale,cat si ale multora dinre cei mai interesanti useri. Dincolo ce asta,as spune ca imi pare ca in Romania e nevoie de alt tip de politician, unul nerutinizat cu moravurile actualei clase politice, iar Mihai Ungureanu imi pare un astfel de om.Eu sunt un votant de dreapta revoltat de locul in care a coborat "imaculatul Crin" partidul liberal; nu uit ca,in ciuda tuturor ostilitatilor,Ungureanu n-a iesit din Partidul Liberal; in ziua de azi,cand e atat trambalare de la un partid la altul, statornicia sa imi pare a marturisi un caracter, Numai bine.

| harciog a răspuns (pentru April):

April, fara sa vreau, a vrut sa insemne mai mult un fel de parere de rau ca nu pot fi de acord cu tine in schimb am aceeasi placere sa-ti urmaresc toate interventiile si nu imi pot inchipui deloc site-ul fara citiva dintre voi.

| harciog a răspuns:

Daca candideaza si Geoana dar ca un candidat independent, fara nici un partid in spate voi vota cu el.Cred ca indiferent de cite vorbe si acuzatii de prost i s-au adus ramine un om practic.

| florin1979 a răspuns:

Pe crin antonescu

| Esperança a răspuns:

Nu stiu daca voi vota... dar basescu stiam ca nu mai are voie sa candideze :-s

| geop a răspuns:

A inceput campania si partidele fac sondaje si aici? Ca de fiecare data, voi vota intre chenare. Inca nu exista candidatul ideal pentru mine. Fac asta pentru ca stiu ca se voteaza in locul meu. si stiu ce spun.

| T13 a răspuns:

L-as vota pe Diaconescu...daca as putea(sunt minor). Mare greseala e sa nu votezi! Ca vin altii si voteaza in locul tau laughing laughing (am auzit si eu niste zvonuri,nu sariti la beregata!). Apropo, nu uitati niste lucruri despre alegeri:
-puterea si opozitia se schimba intre ele(in majoritatea cazurilor)
-daca vrei sa nu votezi du-te, ia biletul de vot si in loc sa-l stampilezi scrie pe el o injuratura-astfel se anuleaza votul si nici nu poate vota altcineva in locul tau happy

| Hydrangeaceae a răspuns:

Hello! Basescu nu mai poate candida. Si nu stiu pe cine vor vota ai mei raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marko bella laughing

| IngerAlb a răspuns:

Eu sincer pe 6... laughing Becali laughing

| gratian a răspuns:

PP-DD dan diaconescu

| wowemy a răspuns:

| pustoaica03 a răspuns:

Eu voi vota ori cu Marko Bella ori cu Gigi Becali. laughing laughing