| Belciu a întrebat:

Pe terenul de langa bloc se pot construi garaje de catre alte persoane decat locatarii blocului? Exista reglementari legale?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca obtin de la Consiliul local folosinta asupra terenului si dupa aceea obtin autorizatia de construire atunci pot construi, terenul respectiv fiind proprietate publica. Numai bine!

| Marcian a răspuns:

Nu se poate construi nimic de catre nimeni daca nu are act de proprietate si aprobare de constructie.

| Minks a răspuns:

Orice cetatean al Romaniei poate construi orice pe teren public atata timp cat obtine autorizatiile aferente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NIMENI nu poate construi nimc, fara autorizatie de constructie.Sint reglementari in acest sens.Depinde de ce relatii ai prin primarii, legile sint facute pentru a fi incalcate.Numai bine.