| Crossover1 a întrebat:

Pentru cine a vazut dezbaterea! Ce parere aveti despre ce a spus VP? Dar KI? Astept Raspunsuri scurte!
Mai ales legat de propritati, ca de aia traim in democratie! Banui, ca altfel eram in nazism sau comunism! Asta legat de apropierile celor doi, primul de social si celalalt de extremisti...

7 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Discutia a fost intre un papa lapte(Ponta) si un barbat(Iohannis). Speriatul si tendentiosul de Ponta nu ar fi trebuit sa treaca nici de parlament. Saracul de el, nu a putut intelege actiunile obiective propuse de Iohannis, el are pretentia ca doar la altii... sa se faca curatenie, la el sa se ignore. Nu stie altceva decat Basescu... vine cu un argument de toata jena - Basescu a fost primar, iar el nu a fost un presedinte bun, asfel, dupa logica lui de copil, orice primar va fi incompetent postului de presedinte.

Aia cu proprietatile a fost hazlie, nu inteleg de unde pretentiile lui Ponta, tinand cont ca Iohannis era oarecum legat la maini.

Apropierea celor doi? Nu prea cred, Ponta e dependent de altii, nu poate hotari singur. La propunerile lui Iohannis a codit-o tare, desi propunerile lui erau obiective si necesare. Vom vedea...

| Dandanache a răspuns:

De care extremiști e apropiat Johannis? Vadim Tudor e în coaliția lui Ponta.

| Zenicide a răspuns:

Am vazut doar prima dezbatere, daca poate fi numit asa. Din punctul meu de vedere nici "moderatorul" nici Victor Ponta habar nu au ce inseamna dezbatere. Este un lucru foarte trist, mai trist e ca aceasta "dezbatere" reflecta si mentalitatea tarii.

| Crossover1 explică (pentru Zenicide):

Da,ai dreptate, a mai fost si altcineva in emisiune?

| Crossover1 explică:

Da alpha esti cat de cat coerent. Dar cum era Iohannis legat de maini sau de paimaini. E! Oricum o sa vedem pe 17. Eu zic ponta 65 % si iohannis 35 %. Si sunt realist. Cat despre legaturile lui Iohannis e clar. Si ponta tot un dobitoc e. Sper totusi sa nu mai iasa PSD la parlamentare. Atunci da in 2018 poate, repet poate vom avea o democratie si cu drepturi. Si sa iasa draq si Merkel aia ca m-a innebunit cu strangerea curelei.