| Alcyon a întrebat:

Poanta nu stie ce sa mai inventeze ca sa castige. Acum a scornit ca avem o crestere economica record laughing

https://ro.stiri.yahoo.com/......58980.html
Iata si un banc, ce are legatura cu situatia de mai sus

"Trecand Ceausescu printr-un sat, se duce la o ferma si vede acolo o scroafa uriasa.
Gandindu-se Ceausescu ca o asa scroafa poate naste numai un numar record de purcei, cere ca, atunci cand va fata, sa i se spuna numarul de purcei fatati.
Cand fata scroafa, ingrijitorul vazu, ingrozit, ca scroafa fatase numai un purcel.
Ca sa mai dreaga situatia, omul raporta la judet, ca fatase purceaua 3 purcei.
Cei de la judet, gandindu-se ca Ceausescu astepta un nr. record de purcei, raporta la securitate ca nascuse 10 purcei.
Securitatea raporta lui Ceausescu ca fatase scroafa 20 de purcei, gandind ca 10 purcei nu e un nr. satisfacator.
Cand auzi Ceausescu, zise:
- Aha, v-am zis eu ca va fata un nr. record de purcei. Uite cum facem: un purcel il dam la export, restul ramane pentru populatie" happy

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

laughing Fain banc, foarte actual şi în ziua de astăzi (Ponta = Ceauşescu doi).
Ponta, care suferă de iohannistrofobie, ar declara orice, ca să prostească lumea să îl voteze.

Încă ceva funny:

După primele 3 luni din mandatul lui Ponta.

Pensionarii: "Domnule preşedinte, pensiile noastre sunt tot 350 de lei".

Ponta, declaraţie de presă: "S-a constatat în ultimul trimestru o creştere medie cu un punct a dioptriei în rândul pensionarilor. Mai mulţi s-au plâns că nu pot distinge numărul de zerouri de la sfârşitul cuponului de pensii.
Vom lua urmatoara măsură:
Întrucât, conform studiilor, trecerea bruscă de la o gamă de culori la alta poate periclita sănătatea ochilor obosiţi ai celor în vârstă, vom impune reducerea grilelor de canale la canalul unic Antena 3, foarte popular în rândul acestora, pe care astfel nu vor mai fi tentaţi să-l schimbe.
În plus, pentru a preveni orice nemulţumire la viitoarele alegeri, pensionarii care din cochetărie nu vor purta ochelari, căci nu va fi cazul să nu-şi permită să-i cumpere, ne angajăm să punem la dispoziţia acestora câte un asistent electoral, care îi va însoţi în camera de vot ghidându-i către opţiunea dorită.
Nu este o lozinca!"

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Banc vizual:
http://youtu.be/Ig0FHP_hzQw :))

Problema e că nici el nu e prea departe de realitate.

NOname
| NOname a răspuns:

"Am câştigat!
Ne-am luat ţara înapoi!"

https://www.facebook.com/......243808296/

| Razy007 a răspuns:

laughing)
Corect!
Iohannis a spus aseara pe un post de televiziune ca aceasta crestere economica a lui Ponta este acelasi lucru cu planul cincinal al lui Ceausescu, care era insa, terminat in 4 ani, desi magazinele erau inca goale.
Ponta ne abureste, la fel ca strabunicul sau, Ceausescu.
Aveti grija cu cine votati, ca altfel o sa murim de foame, insa vom avea crestere economica.