| Obarsiasilviu a întrebat:

Sall am si eu o nelamurire eu acum fix un an am avut un accident de masina eram cu prietena mea in masina ea nu a patit nimic eu am fost foarte grav din iimpact ma aruncat pe geam am avut fracturi peste tot masina am facut-o varza in fine acum sunt bine multumesc lui Dumnezeu dupa accident la ceva timp vine un politist la mine si imi spune ca pot sa iau niste bani de la asigurare am avut 90 de zile de spitalizare am fost de acord cu el ma duceam la sectie la el dateam declaratii imi spunea ca se ocupa el de tot iar acum de 2 luni nu mai dau de el nu a mai sunat nici eu nu pot sal mai sun oare as putea sa aflu daca sau luat banii aia cumva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la seful sectiei de politie si spune ce ai patit. Daca nu la seful politiei judetene. Ala ti-a incasat banii, cred!

| Obarsiasilviu explică (pentru Salontanul):

Asa o sa fac mersi mult

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine bani de la firma ta de asigurare daca ai asigurare CASCO sau daca tu nu esti vinovat de producerea accidentului obtii banii de la firma de asigurare a celui vinovat.
In alte cazuri, respectiv tu esti vinovat de accident si n-ai asigurare CASCO nu obtii nici un ban.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu ai fost vinovat de accident puteai obtine niste bani doar daca aveai asigurare CASCO. Sau puteai obtine bani de la RCA celui vinovat.

Primul pas e sa te interesezi la asigurator. Daca a existat sau nu un dosar pentru ca pe ala tu il deschizi nu politia.