| Adryenutzu a întrebat:

mi-am cumparat astazi o masina si nu vreau so o mai bag pe numele meu deoarece proprietarul este unchiul mea dar as dori sa stiu cum fac acte de vanzare cumparare si cat m-ar costa! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Unchiul tau e din apropriere? Acelasi Judet cu tine? Daca da nu fa nici un contract! Nu merita! O sa trebuiasca procura, aia costa 250-300 lei. Contract-ul de vanzare-cumparare nu costa decat 10-15 lei la notar. Dar mai nou cand te opreste politia te intreaba de procura... Nu fa nici un act. Cand te intreaba politia zi-i ca e masina lui unchiu'. Doar daca ai prea multi bani si nu ai ce face cu ei fa ce vrei. Bafta.