| alexandrunaj a întrebat:

Am cumparat o bormasina de pe internet, destul de ieftina. Dupa 4 luni doua piese s-au stricat,unealta e inca in garantie, dar pentru a o repara trebuie fie sa merg la Bucuresti fie sa o trimit prin posta. In cazul de fata garantia va acoperi costul librarii pana la Bucuresti?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Costul librarii"? In mod normal ar trebui sa iei legatura cu magazinul si sa trimita ei curierul cu plata la destinatar. Scrie-le un e-mail si spune-le ce s-a intamplat. Sau inregistreaza convorbirea. Trebuie sa ai o dovada ca ia-i contactat. Daca nu se rezolva ia legatura cu ANPC-ul (protectia consumatorilor).

| KodrutZ a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Normal ar fi sa acopere ei pretul tur/retur, dar traim in Rrrromania, asa ca... happy

| Em4nuel0Emmy a răspuns:

Nu, trasportul il vei plati tu cel mai probabil.