| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un Htc One X de pe olx si de ceva vreme a inceput sa se restarteze si de 2 zile nu mai merge wifi-ul deloc. I-am dat reset si pe degeaba. El are garantie la Orange pana in februarie, dar e pe numele tipului de la care l-am cumparat si el e din alt oras. Se poate sa merg la mine in oras sa folosesc garantia sau trebuie sa-l trimit la el inapoi?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a beneficia de garantie trebuie sa mergi cu telefonul si documentele de achizitie (factura fiscala si certificatul de garantie, chiar daca nu este mentionate numele tau pe ele) la cel mai apropiat shop Orange, pentru a fi trimis in service.
O zi buna,
Orange Helper

1 răspuns:
| kiky98 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci, dar inainte de toate nu ar strica sa il suni pe proprietar