| Rares2k17 a întrebat:

Salut, am fost oprit de poliție în Germania cu o alcoolemie de 0.29 și după aceea dus la secție, am primit câteva foi cu datele mașinii și datele personale și permisul înapoi dar încă nu mi-a venit nici o foaie de la poliție. Dacă știe cineva in cat timp ar trebui sa vina amendă și restricția de a conduce din cate am înțeles fiind la prima abatere ar trebui sa primesc o lună restricție și maxim 500 euro amendă. Cum ar trebui să procedez mai departe?

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Stii tu de la romani ca la prima abatere... si asta e un mit. Dar din Germania nu te astepta la scutiri.

| Rares2k17 explică (pentru Vântulalb):

Mi s-a spus la secție că la prima abatere voi primi o lună restricție și o amenda