| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
am primit o amenda pentru lipsa rovinietei, am platit amenda dar nu stiu daca se mai plateste si taxa de despagubire, pe procesul verbal nu scrie nimic de taxa asta

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu exista nici o despagubire pentru lipsa rovinietei, se plateste doar amenda si tariful de trecere (rovinieta), conform OG nr.15/2002, privind aplicarea tarifului de utilizare şi a tarifului de trecere pe reţeaua de drumuri naţionale din România, cu md. si compl. ulterioare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa de despagubire? Ce e aia?

| Jimmyyyy a răspuns (pentru suntserios):

Era odata 28 de euro dar acuma nu stiu daca se mai plateste, am inteles ca ar fi fost scoasa