| Dvornic_Alexandru_1996 a întrebat:

Salut, am si eu o întrebare, eu cu un prieten de-al meu am săvârșit fapta de vătămare corporală, în curând o să avem procesul cu partea vătămată, în cazul acesta ce poate decide instanța tinad cont că este prima abatere? Va mulțumesc

3 răspunsuri:
| Petripetri a răspuns:

Salut depinde de ce scule ati folosit in incaierare, depinde de cat de grav arata partea vatamata, depinde de imprejurarea si contexctul in care s-a produs fapta dar de regula intre 2 ani cu suspendare si 7 cu executare.
dar daca a fost o simpla cafteala o sanctiune, o despagubire si niste cheltuieli de judecata!

| Dvornic_Alexandru_1996 explică (pentru Petripetri):

Multumesc pentru răspuns.

| Petripetri a răspuns (pentru Dvornic_Alexandru_1996):

Pentru putin stima