| tripleM a întrebat:

Am si eu o problema, tocmai mi-am pierdut buletinul, iar miercuri trebuie sa sustin un examen pentru permis de conducere (traseul). Alta posibilitatea in afara de refacerea buletinului + amanarea examenului nu exista? De exemplu nu pot cere de la politie ceva dovada inlocuitoare buletinului pana imi refac buletinul pentru a putea da examenul? sunt in criza de timp si nu prea as dori sa il aman. Ms mult!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia nu se ocupa cu cartile de identitate, exista SPCLEP pentru aceasta. Cred ca poti folosi pasaportul si acesta este act de identitate. Pentru mai multa siguranta intreaba la Serviciul de permise. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| 0000anonim0000 a răspuns:

Du-te la examen cu certificatul de nastere (ai nume, numele parintilor, CNP). Sper sa mearga! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te plateste taxa aia de pierdut stai la rand sa faci o poza si pe urma il scoti ce e mare lucru