| Gogu06 a întrebat:

Salut, caut o persoana defavorizata, care nu are casa, i-a fost confiscata de banca sau ceva de genul, de preferat pensionara(sa aiba pensie sa isi poata plati lumina), ii ofer o casa foarte frumoasa renovata recent unde sa locuiasca fara sa ii percep nici un fel de chirie. Singura conditie sa fie capabila sa isi plateasca curentul. Daca, cunoasteti o astfel de persoana, lasati-mi un mesaj pe privat.

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Domnule fara nicio suparare, nici macar nu ai precizat in ce oras se afla aceasta "casa" si mai mult de atat, eu cred ca tu ar trebuie sa cauti acolo in oras, cel mai sigur acolo poti gasi, si inca ceva, tot respectul pentru gestul pe care doresti sa-l faci!

| Gogu06 explică (pentru daassh):

M-am gandit si la asta, dar nu vreau sa dau alte detalii decat unei persoane interesate. Daca cineva are o asemenea problema, nu are casa, nu cred ca distanta fata de locul unde se afla acum este o problema, ii platesc eu drumul. Zona este una de deal, cu vecini cumsecade, curtea este foarte mare, casa este spatioasa. As putea sa caut dar nu prea am timp, si in orasul in care stau acum nu prea cunosc pe nimeni. Am zis sa incerc aici.

| daassh a răspuns (pentru Gogu06):

Am inteles si sper sa se gaseasca cineva, eu nu pot decat sa-ti urez mult succes!