| adiedge a întrebat:

Salut.Ce caz de discriminare din literatura si mass-media cunoasteti?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

In romanu "Mara"de Ioan Slavici eroina este discriminata cat timp este saraca.Pe masura ce averea ei creste, ea incepe sa fie respectata si ascultata chiar si de reprezentantii altor etnii.

1 răspuns:
| ȘefuLaValută a răspuns:

Discriminare intelectuala: Un cetatean al statului Romania este numit roman la fel ca si tine desi e foarte posibil sa aiba IQ-ul ce putin triplu fata de adiedge.