| Maxxxi a întrebat:

Salut,ce credeti dupa aceasta nebunie cu coronavirus-ul,va aparea o criza economica si apoi o stabilizare economica? Adica foarte putini muncesc,salarii se dau,pensii se dau de unde sa dea statul atatia bani,banii trebuie sa circule...Din multe stiri si declaratii Franta si Germania sunt aproape de un colaps, ele sustin aproape Uniunea Europeana.Multi au facut declaratii publice ca Uniunea Europeana este gata sa se destrame, guvernul european nu poate face nimic.America este tot mai afectata.Credeti ca se va ajunge la foamete si razboi civil?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Omenirea se va schimba. Ori se va reconsidera si va da alte prioritati lucrurilor, ar va pieri de "desteptaciunea" lui.
In ultima vreme, omul s-a considerat aproape Dumnezeu. A uitat de istoria Sodomei si Gomorei din scripturi.
Acum, un virus extrem de mic fata de om (toti virusii COVID 19 puse laolalta ar fi mai mici decat un singur om) ii da "peste bot" Omenirii.
Ce va urma dupa? Noi, oamenii vom decide.
Daca vom fi condusi de politicieni si nu de tehnicieni cunoscatori, atunci ne pregatim singur "Iadul" din invataturile milenare.

| Maxxxi explică (pentru Bula):

Crezi ca se va instituii o noua ordine mondiala condusa de puterea religioasa?

| Bula a răspuns (pentru Maxxxi):

Nu neaparat religioasa, dar bazat si pe invatamintele religioase.
Omenirea se va reintoarce mai mult spre natura. Altfel se va autodistruge.

| suntserios a răspuns (pentru Maxxxi):

Suntem prea evoluati sa ne intoarcem la religie

| RoCkKiD a răspuns:

Am tot raspuns la intrebari idioate azi asa ca o sa raspund si la asta.

Vor fi cateva luni in care productia o sa incetineasca iar asta va afecta bugetele nationale in sensul ca vor avea deficit putin mai mare din simplul motiv ca nu vor colecta la fel de multe taxe si vor trebui sa sustina oamenii care au afaceri sa nu dea faliment si sa te trezesti cu somaj in masa dupa. Lucrul asta poate fi corectat prin imprumuturi si chiar din bugetul de urgenta al UE. Germania are rezerve monetare uriase deci din punct de vedere economic nici nu vor simti ca a batut vantul pe la ei. Economia UE e suficient de diversificata incat sa nu se bazeze exclusiv pe 1-2 sectoare care au fost puternic afectate.

Nu o sa fie nici o foamente sau razboaie, UE are printre cele mai bune politici agricole din lume si producem mancare care sa exportam pe toata planeta.o sa moara africa si asia de foame pana ramane europa fara mancare, tot ce o sa se intample e ca probabil nu o sa avem bani de concedii si IPhonuri noi anul asta, in rest va fi la fel.

Inainte sa pui o intrebare..documenteaza-te.

| Digikey a răspuns:

Pamantul se vindeca si odata cu el si noi.O sa invatam sa apreciem lucrurile cu adevarat importante.

| Justme32 a răspuns:

Vor veni chinezii să restabilească ordinea vezi aici https://news.yahoo.com/china-wants-coronavirus-over-world-103022425.html