| valentingb a întrebat:

Ce se intampla daca trebuie sa pun viza pe carnetul de somaj si intarzii cu o zi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Iti calculeaza si iti ia o zi din bani, asta daca nu o rezolvi cu cineva de acolo

| valentingb explică (pentru push2gl):

Mersi...credeam ca pierd somajul.Multumesc mult, eram stresat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L. 76/2002, cu md.si compl. ulterioare, art. 41, alin. 1, lit. a), indemnizatia de somaj va fi suspendata. Va trebui sa faci o cerere pentru reluarea platii si nu vei primi banii pentru zilele cat a fost suspendata. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as sfatui sa nu intirzii si sa mergi in ziua stabilita.Se profita de faptul ca oamenii nu cunosc legislatia si daca nimeresti la ghiseu pe cineva fara prea mult suflet, te poate lasa fara somaj.Nu este bine sa te certi cu ei, au si o alta cale de a te lasa fara:iti ofera un loc de munca si daca l-ai refuzat ala esti.Mai bine fa tot posibilul sa nu intirzii.Numai bine.