| SkskskAndIoopVSCOBoY a întrebat:

Salut, daca incepe al treilea razboi mondial (doamne fereste)
Toata europa va murii? In special si Romania?

Vorbesc despre Iran -vs- SUA

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa inceapa nici un razboi mondial.
Chiar daca ar fi un razboi intre SUA si Iran acesta nu ar fi razboi mondial, asa cum au fost celelalte doua, doar lovituri izolate si punctuale din partea SUA si la fel din partea Iranului.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Intr-un asemenea razboi ar fi terminata o mare parte din lume, daca nu toata lumea.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Depinde de situatie, poate dura o zi, cateva ore sau cateva zile, in functie de primul atac si apoi raspunsurile la acesta.

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pai și dacă s ar da cu bine dar nu în România am supraviețui noi românii dar după am muri de foamete? ca nu ar mai fi civilizație

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primele doua a murit toata Europa?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu va începe.

| Sofer a răspuns:

Nu moare nimeni man.

| johnnny123 a răspuns:

Singurul mod în care "toată Europa ar muri" ar fi un război nuclear generalizat. Nici chiar cei mai dezaxați lideri din lumea asta nu-și doresc așa ceva.

Nu mai ascultati toate știrile de cacao în care se spune că suntem în pragul celui de-al treilea război mondial din cauza situației din Iran. Zona aia este în conflict de 5000 de ani și va mai fi încă mult și bine. Tensiuni au fost și vor fi mereu, dar asta nu înseamnă că se va ajunge la distrugere la scară mondială.

Nu-ți face griji, vom muri din cauza schimbărilor climatice și a poluării înainte să murim de gloanțe sau de bombe nucleare.

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru johnnny123):

Aici vorbeam că ați zis că n o sa fie un al treilea război mondial, oricum.frumos raspuns