| G3 a întrebat:

Salut, daca vreau sa cumpar o motocicleta care nu mai are itp si rca valabil, pentru inmatricularea pe numele meu, este nevoie neaparat sa mai merg la RAR? ea este inmatriculata pe Bucuresti, eu tot pe Bucuresti o inmatriculez. Doar ca trebuie sa ii refac ITP-ul si RCA-ul.

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Cand cumperi un vehicul inmatriculat te duci la RAR pentru identificarea lui[fac niste poze la serii ].Cu certificatul de autenticitate primit te duci la inmatriculat.Pe langa alte multe acte ce o sa iti trebuiasca.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pentru inmatriculare trebuie sa prezinti si ITP si RCA.

| G3 explică (pentru Ioandelasal):

Intrebarea era, daca e neaparat RAR-ul? mersi oricum