| 4Cooled a întrebat:

De la ce varsta se plateste bilet de autobuz?

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

De la 6-7 ani stiam.

| RAY a răspuns:

Dar ai abonemant gratis ca elev

| Lioana a răspuns:

Teoretic de la 6 ani. Practic controlorii se leaga de tine de la varsta la care se vede pe tine ca ai putea avea varsta de buletin, adica 14 ani. Dar elevii oricum primesc abonament gratuit pe cel putin 1 linie a mijloacelor de transport in comun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

In Brasov elevii au gratuitate pe toate mijloacele de transport in comun, mai putin linia pentru Poiana Brasov.

| Andrei900Boss a răspuns:

Parca dupa 14-15 asa stiu eu sau 13 daca esti elev ai reducere daca nu platesti muult adica ee nici asa de mult 50 de lei.

| ROberrt86 a răspuns:

Cand eram mai mic, dupa 7 ani din cate stiu.