| Vidacu_Gabi_2000 a întrebat:

Salut,doar ce am facut 18 ani si am o mica problema. Eu buletinul nu l-am facut la 14 ani cum trebuia sa-l fac, l-am facut la 16 ani,deci valabilitatea lui este pana in 2020, pentru ca am facut 18 ani trebuie sa-l schimb sau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa preschimbi cartea de identitate, prima CI este valabila 4 ani, cum de altfel scrie si in CI. Abia la expirarea valabilitatii, cu 15 zile inainte de a expira, va trebui sa o preschimbi.