| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Salut! Îmi puteți spune va rog cum pot scoate fiscalul? Am cumpărat mașina și acum vreau sa o pun pe numele mamei. Am fost la fisc și am pus fiscalul pe numele meu. Acum cu ce trebuie sa ma duc la fisc ca sa o pot pune pe numele mamei? Am nevoie de contract vânzare cumpărare cu mama pentru la fisc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de atestare fiscala il obtii de la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii tale de domiciliu si apoi trebuie sa inchei un contract de vanzare-cumparare cu mama ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, te duci cu contractul de vanzare cumparare intre tine si mama ta.

| Adrian5575 a răspuns:

Mai intai faci contract de vânzare-cumparare cu mama ta, pe urma mergeti la fisc, scoti masina de acolo si o baga ea.

| Refresh0 a răspuns:

Ai nevoie de contract între tine și mama ta.