| Bot_Adi_1989 a întrebat:

Salut.imi spuneti careva daca la camion imi trebuie contractul in original sau pot sa duc copia cu mine? am un lapsus big grin MS

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca ai legimitatia de sofer si o copie a contractului de munca e suficient cu restul actelor care apartin marfii.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ce anume trebuie sa duci contractul?

| Bot_Adi_1989 explică (pentru Ioandelasal):

laughing) face parte din actele soferului in caz de control

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bot_Adi_1989):

Nu ai nevoie, este destul daca ai cartea de identitate, acolo este inscris proprietarul masinii.

| Bot_Adi_1989 explică (pentru Ioandelasal):

laughing) EU INTREG PENTTRU CAMIOANE tu imi zici altceva! nu raspunde daca nu ai habar!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bot_Adi_1989):

Tipule esti cu totul pe dinafara. Nu spui despre ce contract este vorba, lasi sa se inteleaga ca este vorba de contractul de vanzare-cumparare a camionului si apoi tot tu te superi. Nu sunt mama Omida sa ghicesc la ce te gandesti tu.
Nici acum nu stiu la ce contract te referi. Sunt jurist si cred ca ma pricep cu mult mai bine la contracte, oricum mai bine decat marea majoritate de pe acest site.
Tu n-ai habar sa pui o intrebare!

| EternalVampire a răspuns:

Iale pe ambele pentru orice eventualitate