| NumelePublicExista a întrebat:

Salut, mi-a fost suspendat permisul pe o perioada de 90 de zile pentru consumul de alcool (0.06 a iesit) si intrebarea mea este daca cumva mai trebuia sa dau vreun test pentru redobandire sau doar astept perioada de 3 luni? Permisul a fost retinut in noiembrie anul trecut deci teoretic acum in februarie o sa pot sa il ridic nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus este obligatoriu sa sustii testul de 15 intrebari pana la expirarea perioadei de 90 de zile.
Daca nu-l sustii sau nu reusesti la test atunci perioada de suspendare a dreptului de a conduce se prelungeste cu inca 30 de zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, daca nu vrei sa iti prelungeasca pentru consumul de alcool e obligatoriu sa dai testul

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Daca reusesti să-l recuperezi nu mai pune gura alcool cand sti ca mergi cu masina parea mea lasi naibii bautura ce tie mai drag spritu sau volanu...