| ClaudiuM1997 a întrebat:

Salut. Mi-am achizitionat un apartament in alt judet si maine ma duc sa imi schimb buletinul. Sunt obligat sa imi schimb si carnetul? Adica daca ma opreste politia ar fi o problema ca pe buletin imi apare resedinta in alt judet?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul schimbarii domiciliului nu esti obligat sa-ti preschimbi permisul de conducere actual, o sa-l preschimbi abia dupa ce ii expira valabilitatea.
Este obligatorie obtinerea unui nou permis doar in cazurile ca actualul este pierdut, furat, deteriorat sau nu mai corespunde.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi tu undeva pe permis să îți scrie adresa?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt obligat sa imi schimb si carnetul? Nu.

| 0RASPUNS0 a răspuns:

No