| AlexDorinel a întrebat:

Salut! Peste o lună mă voi duce în Anglia la unchimiu, vreau sa știu și eu cam cum sunt englezii fata de romani și mai multe.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Englezii in majoritatea lor sunt niste terchea berchea, multi sunt gay si anosti ca si anotimpul de acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Englezii sunt reci, rasisti, aroganti si nepasatori.
Aaparent iti afiseaza cel mai larg zambet posibil si tot aparent te intreaba din obligatie "how are you?", mai ales cei din magazine, fiindca li se impun aceste reguli.
Nu le pasa lor de emigranti, cu atat mai mult de romani, care sunt in mentalitatea lor, niste togani sau niste inferiori.
Lucrez de 30 de ani cu ei si marea majoritate si-au dat arama la un moment dat pe fata, uitand sa se mai prefaca, sau cand s-au imbatat chiar nu le-am mai pasat cate le ies din gura.
Dintre toti europenii, englezii sunt intr-adevar cei mai rasisti si aroganti oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu au fite sau figuri, par a fii de treaba la prima vedere, doar ca totul este de fatata, afisand un zambet fortat si rece.
De multe ori te intreaba ceva din bun simt, dar nu astepata raspunsul tau, ca oricum nu-l intereseaza, asa ca isi muta privire pe altcineva sau isi cere scuze si pleaca.
Extrem de rar este posibil sa dai peste cineva care este interesat in persoana ta, sau care se plictiseste si accepta sa te asculte ca nu are nimic de facut.
cand lucrezi inter romani, nu iti dais eama de acest lucru, dar cand lucrezi numai cu starini si printre ei sunt ebglezoi, indiferent ca abia are 10 clase si vorbeste gersit engeza, el se considera superior strainilor, doar pentru ca este in mentalitatea si educatia lor sa se considere rasa cea mai destepta.

| Lukasssz a răspuns (pentru Violleta2022):

Peste tot e asa, nimanui nu ii pasa de tine nici in strainatate nici in Romania.

| johnnny123 a răspuns:

Pai tu ne intrebi pe noi cum sunt englezii?
Nu erai tu ala expert in comportamentul tuturor natiilor?

| Lukasssz a răspuns:

Probabil cea mai naspa tara din Europa, numai indieni /pakistanezi si negrii. Plus accentul lor imi da durerei de cap.

| Crackman a răspuns:

Rasiști ca în orice tara din lume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt mult mai rasisti acum ca au iesit din UE, nu ca inainte nu agresau pe polonezi si alti est-europeni.