| Geomgdfiv a întrebat:

Salut, poate rezolva politia chestia asta? Am facut un schimb pe olx și am luat teapa respectivul avea buletin fals număr de telefon cumpărat nou și pe ceva telefon cu butoane, am vb cu el pe Facebook desigur și ala era fals, pot face ceva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci 2 conturi pe TPU pentru acelasi lucru!

Ti-am raspuns dincolo, ca Politia NU poate sa faca nimnei pentru teapa pe care ai luat-o.
Ai riscat cu buna stiinta si ai trimis acum ramai cu buzele umflate.

Pacat ca bifati casuta ca ati citit termenii si conditiile de folosire ale oricarui site, dar nu pui mana sa le citesti, ca ai fiis tiu ca NU trebuie sa trimiti nimic, daca nu poti s ate intalnesti in persoana cu celalalt, fiindca exista risc de inselaciune.

| mihai69 a răspuns:

Faci plângere pentru înșelătorie. Ce o să facă Poluția... rămâne de văzut. Dar dacă ar vrea, să știi că pot da de individ.

| relian a răspuns:

Da poti sa faci,pe viitor nu mai cumpara produse pe olex decat cu plata dupa verificarea produsului cand soseste.
Care nu vinde asa,treci mai departe.Un vinzator serios,asa procedeaza,ia banu dupa ce clientu vede produsul,de aia au bagat acolo chestia asta,sa elimine pe astia tepari,dar cum naivi inca sunt destui,se pare ca va mai dura ceva timp pana cand webistele ala va deveni sigur.

Deci ai l; uat tapa,ai mai invatat ceva laughing de recuperat nu mai ai ce recupera, mergi mai departe, dar nu mai fi asa de naiv, sa nu zic alcteva, pe viitor accepti sa platesti numa cand ajunge acasa ce cumperi, altfel nu te mai bagi.

| 1234568807 a răspuns:

Poti sa faci doar o plangere la politie, dar daca respectivul tepar ti-a dat numai date false, e clar ca nu a facut-o de prost, s-a gandit inainte ca nu ai ce sa ii faci daca nu ai datele lui adevarate