| Stanciu_Marius_2001 a întrebat:

Pot sa scot bani de la banca cu buletinu daca am 14 ani?

Răspuns Câştigător
| radu12346 a răspuns:

Nu daca nai 18 ani

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca depozitul unde ai banii este pe numele tau, da. Dar daca nu, nu poti.

| Violleta2022 a răspuns:

Indicat este sa scoti bani cu cardul bancar, nu cu buletinul! laughing
Mie nu mi-au dat niciodata bani cand m-am dus cu buletinul, ba chiar am incercat si cu cardul de sanatate si tot nu au vrut sa-mi dea.

| Lioana a răspuns:

Da. Poți.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca tu esti destinatarul, cu buletinul ii poti ridica, dar sunt cazuri in care banca nu accepta decat in cazul in care esti insotit de catre un adult.

| darrio2007 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Destinatar se foloseste la Posta cand ai de primit un colet. Nu-l induce in eroare. Aici e vorba de titular sau imputernicit.