| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Săptămâna trecută am fost cu masina pe o strada din orașul meu și trebuia sa virez la dreapta obligatoriu și am virat la stânga în direcția opusa și cineva mi-a făcut semn sa întorc repede și am întors repede, n-am mers mult. Politia nu era în zona dar ma gândesc ca dacă erau camere prin zona și sa ma depisteze. O sa-mi primesc înștiințare ceva acasă și voi primi amenda, îmi este tare teama?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt sigur ca nu vei fi amendat, fapta trebuia constatata de politia rutiera si nu a fost cazul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Confunzi grav Romania cu țările civilizate unde traficul e monitorizat și se dau amenzi

| relian a răspuns:

laughing ai luat-o pe sens interzis, nu tea oprit nimeni, dar iti tremura era sa zic eu ce laughing.
Ai facut o chestie absolut nevinovata, nu vad de ce sa te temi, sau vai oare iti vine acasa ceva.
Nuti vine acasa nimic, nu va mai speriati si de umbra voastra.Nu te mai uita la filme de alea sf sa nu mai visezi camere peste tot.

Camerele care is instalate undeva, is verificate doara daca se intampla ceva, cele pentru viteaza, semafor si care mai sunt, au program care afiseaza doara pe cei care au depasit viteza, au trecut pe rosu, etc

Nu va ginditi deloc, cine sta sa verifice fiecare masina cu ce viteza a mers laughing
In magazine la fel, sau mai stiu eu ce camere instalate la intersectii, se cere verificare daca s-a intamplat un accident, daca sa urmarit ceva anume, in rest nu sta nimeni sa urmareasca pe nimeni.

Si daca erau politisti acolo, tot nu ar fi trebuie sa iti dea amenda, oricui i se poate intampla.
Si daca iei o amenda ce? Nu iti ia nimeni gitu.

| IamJoKeR a răspuns:

Politia locala nu te amendează, decar rutiera

| MironMihaela a răspuns:

Stai linistita. Daca nu era rutiera in zona, nu te.a vazut vazut nimeni.Acum stii cum e. Ulciorul nu merge de multe ori la apa...

| Wordofthat999999 explică (pentru MironMihaela):

De azi înainte voi fi mai atenta, dar era un șofer care mi-a făcut semn atat.

| Marv1250 a răspuns:

Sincer, daca nu ești pe autostrada sau pe un bulevard, sunt slabe șanse să se întâmple ceva de genul in Romania.