| GabrielIstrate20 a întrebat:

Salut!
Te poti angaja part time 5 sau 6 ore pe zi chiar si daca ai mai mult de 18 ani zic asta ca pe un site scria ca te poate angaja 5 sau 6 ore daca esti minor dar oare te poti angaja orele specificate daca ai 19 ani?

Uite si siteul de care scria asta:

https://www.jobradar24.ro/......c-de-munca

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja cu timp partial si daca esti major, indiferent pe cate ore zilnic, bineinteles daca si angajatorul este de acord si este prevazut aceasta in contractul individual de munca.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Da, poti.Sunt multi adulti care isi iau cateva slujbe part time.

Succes.

| goguPatent a răspuns:

Normal ca poti