| Seby777 a întrebat:

Salut, Știe cineva sigur, daca am permisul de conducere, obținut în românia, și vreau să plec in Spania pe o perioadă nedeterminată, voi fii nevoit să îmi schimb permisul de conducere, sau pot circula cu cel din românia în continuare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de permis de conducere INTERNATIONAL, sau mergi in Spania si iti iei permis local.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti iei rezidenta in Spania va trebui sa preschimi si permisul. E o formalitate doar.