| sergiukatalin a întrebat:

AM obtinut permisul de conducere in Spania,categoriile B, C, E in aceasta luna iar acum vreau sa ma intorc in Romania... vreau sa stiu cat timp am dreptul sa conduc cu acest permis in tara fara a fi nevoit sa-l schimb cu unul romanesc iar in legatura cu punctele as dori sa stiu daca mi se pot lua pe teritoriul Romaniei.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Daca ai mutatie in Romania nu ai voie sa circului mai mult de 6 luni, e vorba de dreptul de sedere. Daca ai impatronare in Spania si in Romania nu ai domiciliul stabil(ceea ce e aproape imposibil)nu trebuie sa.l schimbi.
Punctele se pot lua si in Romania. Daca iti schimbi permisul in Romania iti vor cere un cazier auto din Spania, in care se specifica cate puncte ai.

1 răspuns:
| Emanuel2k14 a răspuns:

Nu trebuie sa ti-l schimbi deloc.Aici e Romania tot ce e din afara e mai bun ca aicia si mai ok. Deci poti conduce lejer in tara cu permis de Spania.