| 10Bubico a întrebat:

Acum 2 luni m-a sunat cineva de la Vodafone sa îmi propună sa prelungesc contractul si mi-au oferit un telefon! Eu nu l-am acceptat atunci, dar acum il vreau! Daca sun la ei si le spun ca vreau acel telefon m-il vor da acum după ce au trecut 2 luni? Eu nu am prelungit contractul cu ei! Pot sa ii sun si sa le zic să m-il trimită?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la ei dar daca oferta nu mai e valabila, adio telefon.Au trecut totusi 2 luni.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu ai prelungit Contractul cu ei şi acesta a expirat, atunci NU mai primeşti nici un telefon!
Iar dacă Contractul este încă în derulare, atunci telefonul ţi s-a oferit pentru prelungire + eventual, un abonament mai SCUMP...
Oricum, în acest caz, poţi primi telefonul dacă oferta mai este valabilă.

Toate cele bune!

| doctorandus a răspuns:

Daca esti minor nu poti semna astfel de contracte.