| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire legata de alocatia pentru elevii care au depasit varsta de 18 ani. Am primit de la scoala cererea, am completat-o si am dat-o inapoi la secretariat, asta intamplandu-se la sfarsitul lunii februarie. Secretara mi-a spus ca o sa le trimita mai departe in luna martie. E aproape mai si nu am luat alocatia pe nicio luna din urma. De obicei postasul aducea acasa o notificare ( sau ceva de genul ). Intrebarile mele sunt : mai trebuia facut ceva?, voi mai putea ridica alocatia pe lunile din urma? As dori o lamurire asupra acestui subiect.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii linistit ca o s-o primesti de pe toate lunile. Nu mai trebuie sa faci nimic. Intereseaza-te si la postas, poate a venit si nu erai acasa s-o primesti. Numai bine!

| wannabe a răspuns:

Daca alocatia va fi pe card, ti-o va da peste aprox 2-3 luni cu alocatiile restante
daca alocatia vine prin postas, luna viitoare vei primi luna urmatoare.

funda?

| paulikaa a răspuns:

Pai din moment ce ai completat foile de la secretariat nu prea mai ai ce face, in afara de faptul ca poti merge la alocatii in orasul tau sa te interesezi de situatia exacta.
oricum alocatia o sa-ti vina din urma